Gösterilen sonuç sayısı: 26

Kategoriler

Barkod Okuyucu

İşinizi Kolaylaştıracak Barkod Okuyucu Modelleri ve Fiyatları Bi Sipariş’de!

Barkod okuma işlemi alışveriş esnasında sıklıkla gerçekleştirilir. Satın aldığınız ürünler, kasada yer alan görevliler tarafından cihaza okutulur. Dikey veya yatay konumlandırılabilen ve siyah renkli olan barkodlar, ürünün fiyatına dair bilgi barındırır. Etiket okuyucuya gösterilen görsel sayesinde satın alınan mal hakkındaki kayıtlı pek çok veri görülebilir.

Barkod cihazı, farklı işletmeler tarafından kullanılır. Bu ürün, çok farklı işlevlere sahip olabilir. Genellikle dayanıklı materyallerden imal edilen bu cihazlar, satış işlemlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Özellikle market barkod okuyucu gibi ürünler, herkesin günlük yaşam sırasında sıklıkla karşılaştığı cihazlardır.

Barkod Okuyucu

Barkod Okuyucu

Genelde siyah renkteki yatay ya da dikey çizgilerin oluşturduğu koda barkod adı verilir. Bu barkodları okutup sisteme aktarmak için özel olarak üretilen çeşitli cihazlar mevcuttur. Bu cihazlar genel olarak barkod okutma makinesi olarak bilinir. Cihazların çalışma mekanizması, siyah çizgilerin gönderilen ışığı soğurup beyaz bölgelerin yansıtması esasına dayanır. Siyah ve beyaz çizgilerin boyutları ya da sıklıkları değiştirilerek her ürüne özel kod oluşturulur. Bu özel koda yansıtılan ışığı elektriksel sinyallere dönüştüren bir fotoiletken bulunur. Tüm barkod okuyucu ürünlerde foto iletkenin sağladığı veriyi analiz eden ve tarayıcı içine yollayan bir kod çözücü vardır.

Birbirinden farklı ışık kaynaklarından üretilen bu cihazlar; lazer, LED, iki boyutlu görüntü tarayıcı çeşitleridir. Bu tarayıcılar kablosuz ya da kablolu olarak tercihe göre çeşitlere ayrılır. Kablosuz barkod okuyucuları dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ürünler, hareket özgürlüğü sağlar ve kişilerin çok daha verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Kablolu barkod okuyucuyu ise sistemin kurulu olduğu yerde kullanmanız gerekir. Bu cihazlar, kullanım kolaylığı sağlar. Öte yandan yeni etiketler oluşturmanıza olanak tanıyan modeller de vardır. Barkod okuyucu yazıcı olarak bilinen bu cihazlar, satış işlemlerini çok daha kolay bir hâle getirir.

POS sistemlerinin vazgeçilmez parçası olan bu tarayıcılar, günlük hayatta işletmeler için büyük önem taşır. Dijitalleşen dünyada teknolojinin getirdiği pratikliklerden yararlanmak özellikle perakende satış mağazalarında zaman kazanmak için kullanılır. Barkod sistemi kullanılarak envanter içindeki stok ve üretim kontrol altında tutulur. Çok çeşitli olan bu tarayıcılar, elde taşınabilir boyutta ya da kasaya sabit bir şekilde bulunabilir. El barkod okuyucusu olarak adlandırılan bir cihazı mağazada dilediğiniz yere götürebilirsiniz.

Bu ürün sayesinde kişilerin hareket özgürlüğü kısıtlanmamış olur. Öte yandan sıklıkla rastlayabileceğiniz ve kasaya sabit olan cihazlar, masaüstü barkod okuyucu olarak bilinir. Bu ürünler, farklı şekillerde ana sisteme bağlanabilir. Özellikle son zamanlarda bir hayli popüler hâle gelen USB barkod okuyucular bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Gelişen teknoloji ile kablosuz olması nedeniyle her yere rahat taşınabilen portatif modellere ilgi giderek artar ve cihazların boyutları gitgide küçülür.

Bu ürünler genelde Bluetooth barkod okuyucu olarak karşımıza çıkar. Kullanım kolaylığı sağlayan bu model, kişilerin sabit bir noktada kalmasını gerektirmez. Söz konusu cihazlar aynı zamanda WiFi barkod okuyucu olarak da bilinir.Yer kaplamaması ve her yere kolay erişim sağlaması ile dikkat çeken bu kablosuz tarayıcılar, birçok özelliği bir arada taşıdığı için oldukça talep görür. Mevcut bir mobil aygıta entegre olacak şekilde tasarlanan modeller, oldukça ilgi çeken pratik modeller arasında yer alır.

Barkod okuyucu telefonlar sayesinde işiniz çok daha kolay bir hâl alır. Bu özellik sayesinde mobil aygıt, hem POS sistemi hem de tarayıcı olarak kullanılabilir. Hizmet sunan hemen hemen her işletmenin POS sistemi mevcuttur. Bu sistem ile parçaların üzerindeki barkod okutularak ödeme işlemi gerçekleştirilir.

Halk arasında her yere taşınabilen kasa olarak da adlandırılır. Pratik ve kullanışlı ürün okutma cihazları sayesinde işletmeler ödeme işlemlerini çok daha hızlı bir biçimde gerçekleştirir. İşletmeler kendi profillerine uygun cihazı kullanarak müşterilerine hizmet verir. Eve servis hizmeti bulunan işletmeler elde taşınabilir ve kablosuz modelleri tercih ederken perakende marketler ise kasa ile bağlantı kablosu olan cihazları kullanabilir. 2D kablosuz barkod okuyucular sık tercih edilen ürünlerin arasında yer alır. İnsan hatasını en aza indiren ve işlem hızını artırarak pratik bir kullanım sunan bu cihazlara Bi Sipariş’den kolayca ulaşabilirsiniz.

Benzersiz Performansa Sahip Barkod Okuyucu Fiyatları

Benzersiz Performansa Sahip Barkod Okuyucu FiyatlarıÇeşitli ışık kaynaklarını kullanan tarayıcı türleri mevcuttur. Lazer tarayıcı modelleri barkodu okumak için bölgeye lazer ışınları gönderir. Lazer barkod okuyucunun gönderdiği ışınlar sayesinde ürünün fiyatı öğrenilebilir. Lazer kullanmayan modeller ise görüntüyü yakalayabilmek ve elektronik bir kod oluşturmak için çeşitli ışıklar ya da kameralar kullanır. Lazerli tarayıcılar hata oranını en aza indirmek amacıyla üretilir. Bu sayede uzak mesafelerden az hata ile bölgeyi tarayabilir. Kullanılan teknoloji ve ışın türüne göre barkod okuyucu fiyatları farklılık gösterebilir. Lazer barındıran tarayıcılar tek boyutlu ya da doğrusal olan kod çeşitlerini rahatlıkla tarar. Kablolu lazer barkod okuyucular, kasada gerçekleştirilen ödeme işlemlerinin çok daha kolay bir hâl almasını sağlar. Hareketli parçaları mevcuttur. İki boyutlu görüntü tarayıcıları da kodları okumak için sıklıkla kullanılır. Gönderilen lazerin gücü güvenlik gereksinimleri ile sınırlıdır. Fazla lazer ışını insan vücudu için zararlı olduğundan bu cihazlar düşük seviyelerde ışın iletir.

Her cihazın kodu okuma hızı görüntü alanının büyüklüğüne göre farklılık gösterebilir. Kod çözen sistemin barkod üzerinde bulunan hatalı ya da yıpranmış bölgeleri bazı cihazlar onararak tamamlayabilir. Böylece sistem üzerinde bölgeler az hata ile okunabilir. Önce barkodun bulunduğu bölgenin iki boyutu fotoğrafını çeken bu cihazlar hem iki boyutlu hem de tek boyutlu kodları taramak için kullanılır. Kullanım şekillerine göre de farklı şekillerde adlandırılan tarayıcılar mevcuttur.

El tipi modeller yaygın olarak kullanılır. Bu modellerin elin rahatça kavrayabileceği bir tutma yeri bulunur. Bu modeller genelde küçük barkod okuyucu olarak adlandırılır. Işık kaynağının sürekli açık kalması ve gerektiğinde devreye girmesi için bir tetik mekanizması vardır. Kod kısmı ışık kaynağına yaklaştırıp tetik bölümüne basınca etiket kolayca okutulabilir. Nadir rastlanan ve görüntü üzerinde kaydırılarak kullanılan kalem tipi tarayıcılar da mevcuttur. Bu modeller görünüş olarak kaleme benzer ve küçük yer kaplar. Etikete yaklaştırılarak kullanılan bu kalem okuyucular, uzaktan çok başarılı performansa sahip olmayabilir.

Perakende marketlerde sıkça karşınıza çıkan masaüstü okuyucular da çokça tercih edilen modeller arasındadır. Özellikle süpermarketlerde kasaya ya da duvara monteli durur ve ürünün barkodu kolaylıkla okutulur. Sabit okuyucular ise genellikle lojistik ve üretim yerlerinde ürünleri tanımlamak ve takip etmek amacıyla kullanılır. Ürün fiyatları sahip olduğu özelliklere göre farklılık gösterebilir. Barkod okuyucu özellikleri sayesinde işlemleri kolaylaştıran bir cihaz olduğu için bu unsur fiyatlandırma aşamasında önemli bir rol oynar. Kablolu ya da kablosuz olma, tarama hızı gibi özellikler ürünler arasında değişiklik gösterir. Barkod okuyucu markaları, fiyatlandırma aşamasında pek çok farklı unsuru göz önünde bulundurur.

Barkod okuyucu kablosuz modeller uzun ömürlü kullanım sunar. Aynı zamanda ihtiyaç olunan yerlere kolay taşınabilir. Kullanım alanları oldukça çeşitli olan bu tarayıcılar; kimlik tanıma, ürün kimliği belirleme, kitap etiketi okuma, stokları hesaplama gibi çeşitli alanlarda iş görür. Kullanılan sektörler bunlarla sınırlı kalmayıp günümüzde tıp, seyahat, üretim, eğlence, hukuk gibi iş kollarında da mevcuttur. Kampanyaları takip ederek birbirinden farklı ürünlere uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Örneğin el terminali barkod okuyucu modelleri bunlardan bir tanesidir. Fiyat açısından belli dönemlerde indirime giren bu cihazları Bi Sipariş’de hızlıca satın alabilirsiniz.

Tarama Hızı ile Dikkat Çeken Barkod Okuyucu Çeşitleri

Tarama Hızı ile Dikkat Çeken Barkod Okuyucu ÇeşitleriBarkod ile takip edilen ürünlere ait kodların doğru bir şekilde takibinin yapılıp gerekli cihazlara aktarılması için okuyucu seçiminde işletmenin ihtiyaçları ön plana çıkarılır. Örneğin; işletmenin büyüklüğü, kasa alanının genişliği, ortalama müşteri sayısı gibi parametreler göz önünde bulundurulur. Hızlı bir işlem için tarayıcı özelliklerinin gelişmişliği büyük önem taşır. Birbirinden farklı barkod okuyucu sistemi vardır. Bu sistemler aynı zamanda karekod gibi iki boyutlu kodları okumak için de kullanılabilir. Karekod barkod okuyucular oldukça kullanışlı ürünlerdir. Okuma cihazı kızılötesi ya da görülebilir ışık teknolojisi destekli olabilir. Etiketlerde sıklıkla karşımıza çıkan bu teknoloji, depoda bulunan ürünlerin saptanmasında ve satılan ürünlerin takip edilmesinde kullanılır. Qr barkod okuyucu sayesinde işlerinizi çok daha kolay halledersiniz. Hızlı bir alışveriş için teknolojinin sunduğu kolaylıklardan biri olarak günlük hayatta karşınıza çıkar.

Hem büyük perakende marketler hem de küçük işletmeler tarafından kullanılan bu tarayıcılar, büyük kolaylık sunar ve envanter takibinde büyük rol oynar. Kendi üretimini kendi sağlayan küçük işletmeler, ürünlere yerleştirdikleri etiket sistemi ile takip edebilir. Bu sayede hızlı bir şekilde hizmet verebilir. Cihazın teknolojik gelişmişliğine göre hızı da değişiklik gösterebilir. Kodun hızlı okunabilmesi için gerekli kod okuyucu programlarının güncel durumda olması gerekir. Bu ürünlerin gerekli dönemlerde güncelleme işlemlerinin yapılması cihaz hızını etkiler. Bazı cihazlar otomatik olarak güncelleme özelliğine sahip olur, bazıları ise manuel olarak bilgisayardan ya da bağlı olduğu sistemden güncelleme gerektirir. Birçok firma tarafından tercih edilen ve günlük hayatımızın parçası haline gelen bu teknoloji sayesinde barkod sistemleri sık sık karşınıza çıkar.

Etiket okuma mesafesi arttıkça ürünlerin performansları da değişebilir. Kaliteli ve uzak mesafeli okumalar için üretilen cihazlar, uzun süre performans kaybı olmadan kullanılabilir. Donanımsal özellikleriyle uzak mesafe okumalarına uygun ürünleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda satın alabilirsiniz. Kablosuz okuyucuları etiketli ürüne iyice yaklaştırarak kolay bir kullanım sağlayabilirsiniz. Taşınabilir özellikli olan ürünlere göz atarak kendi ihtiyaçlarınıza uygun ürünü bulabilirsiniz. Bluetooth özellikli modeller kablosuz kullanım sunarak uzak mesafeli okuma yapabilir. İhtiyacınıza göre kablolu ya da kablosuz barkod cihazlarını Bi Sipariş’de kolayca bulmak için filtreleme bölümünden aradığınız özellikleri işaretleyerek hızlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Bütçe Dostu Barkod Okuyucu Modelleri

Bütçe Dostu Barkod Okuyucu ModelleriEskiden sadece paralel çizgilerden oluşan tek boyutlu kodlar mevcutken günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu iki boyutlu, noktalı ve karekod şeklinde barkod çeşitleri bulunur. Bir cihaz birden fazla çeşitte kodu okuyabilir. Bunun için yeterli donanıma sahip olması yeterlidir. Her barkodun başlangıç ve bitiş karakteri vardır. Koda özel olan bu başlangıç ve bitiş karakterleri her etikette farklılık gösterir. Kodun doğru çalışmasını kontrol altında tutmak için kontrol karakteri bulunur. Bu kontrol karakteri sistemi her cihazda farklı hesaplama yöntemi gerektirebilir. Ancak bu hesaplamaları cihazın bağlı olduğu bilgisayar hızlı bir şekilde çözebilir.

Kodların alt ve üst bölgelerinde yer alan çizgilere taşıyıcı çizgi olarak adlandırılır. Bu çizgiler barkodun altının ve üstünün kaymasına engel olarak doğru okumaya yardımcı olur. Ürün takibi, depodaki bulunan mal miktarı, etiket yönetimi ve stok miktarı gibi önemli konuların rahatla takip edilmesinde büyük rol oynayan barkodlar, ürün satılırken kasada hız açısından büyük avantaj sağlar. İnsan hatasını en aza indirgemek için kullanılan bu kodlar, doğruluk ve hızlı data takibi için sıklıkla kullanılır.

Birbirinden farklı özelliğe sahip cihazların yanında belli başlı temel özellikleri barındıran barkod okuyucu cihaz çeşitleri, oldukça ekonomik seçeneklerdir. Bu sayede uygun fiyata istenilen bilgi hızlı ve doğru bir şekilde bilgisayar sistemine ya da kasaya aktarılır. Manuel olarak tek tek işlem yapmak yerine hızlı ve kullanışlı olan bu okuyucular, teknolojinin gelişmesi ile gelen büyük kolaylıklardır. Bu nedenle her işletmenin hızlı şekilde doğruya en yakın bilgi için kullandığı bu sistemler, insan hatalarına kıyasla oldukça başarılı olur. Bu nedenle yaygın bir kullanıma sahiptir. Bi Sipariş’de işlevsel ve uygun fiyatlı barkod sistemleri arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Birçok tarayıcı çeşidi arasından işletmenin türüne uygun bir seçim yapabilir ya da her özelliği barındıran komplike tarayıcılardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Bu sayede uzun ömürlü ve uygun fiyatlı bir cihaza sahip olabilirsiniz. Bu okuyucular yıllarca sorunsuz çalışabilecek şekilde üretilir. Dayanıklılık konusunda hızlı bir şekilde bir yere çarpmadığı sürece oldukça başarılı ürünlerdir. Darbe aldığında cihaz içindeki optik sistem bazı hatalar verebilir ve doğru okuma yapmadığı için tamir gerekebilir. Ancak doğru kullanıldığında uzun yıllar boyu sorun çıkarmadan kullanılabilir. İşlevsel olarak oldukça kullanışlı tarayıcı çeşitleridir. Optik barkod okuyucu modellerinin ise deforme olmaması gerekir. Bu ürünler, hassas bir yapıya sahiptir.

Hızlı bir şekilde belli mesafeden kod okuma imkanı sunan sistem sayesinde işletmenin zaman kaybetmesinin önüne geçilir. Cihazlar için belli başlı yazılımlar mevcuttur. Bu tarayıcıların içine virüs girmesi pek mümkün değildir. Çok üst modeller bile genellikle manuel olarak yazılım güncellemesine gerek kalmadan sorunsuz çalışabilir. Mobil cihazlar da barkod sistemi haline getirilebilir. Öte yandan tablet barkod okuyucuları da bandrol okutma işlemi için tercih edilebilir. Ancak kod okuyucu cihazlar kadar gelişmiş ve kararlı bir şekilde barkod okuyamaz. Bu nedenle geleneksel cihazlar oldukça kullanışlıdır ve hiçbir mobil cihazın yapamayacağı kadar hızlı ve doğru okuma yapar. Geleneksel yazar kasa pos barkod okuyucuları ise zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Gelişmiş barkod okuyucu Bluetooth özellikli ürünler kasaya ya da bilgisayara pratik bir şekilde uzaktan bağlanabilir. Barkod okuyucu bilgisayara Bluetooth ile bağlandıktan sonra uzaktan okuttuğunuz tüm ürünlerin siyah şeritleri sistemde görünür. Kablo gerektirmeyen bu özellik hem zamandan tasarruf sağlar hem de gereksiz kablo kalabalığı olmadan cihazın sorunsuz bağlanmasına yardımcı olur. Barkodlar varlık yönetiminde envanter takibi ve çalışanların ürün fiyatlarının takibinde büyük rol oynar. Bu nedenle işletmede büyük kolaylık sağlayan kod okuyucu cihazlar; çalışan, işveren ve müşteriler için büyük öneme sahiptir. Bi Sipariş’de birçok özelliği bir araya getiren ürünler arasından istediğinizi satın alabilirsiniz.

Barkod Okuyucu Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Barkod Okuyucu Seçiminde Bilinmesi GerekenlerÜrünün stok kodu, referans numarası gibi bilgilere barkod üzerinden ulaşılabilir. Bu bilgiler bilgisayara ya da kasaya manuel olarak da girilebilir. Ancak hata oluşum riski oldukça yüksektir. Hatasız olması açısından barkod tarayıcı kullanmak güvenilir olur. Hafızalı barkod okuyucular sayesinde ürünün tüm bilgilerini anında sisteme işleyebilirsiniz. Otomatik barkod okuyucuyu ürünün yatay ya da dikey şeritlerine tuttuğunuzda stok kodundan referans numarasına kadar pek çok bilgiye ulaşmanız mümkün hâle gelir.

Barkodu hazırlarken ürün kodu içermemesi ve ürün açıklamasının olmaması gerekir. Referans numarası ve ürün bilgileri bilgisayara girilerek kullanılabilir. Referans numarası; fiyat bilgisi, stok miktarı içermez. Ürün bilgisi alabilmek için tek gerekli olan referans numarasıdır. Bu numara ile ürün hakkında gerekli tüm bilgilere ulaşılabilir. Sistem, barkod okuyucu tabanca aracılığıyla bilgisayara ürün ile ilgili bilgileri kaydeder. Böylece ürünün fiyat bilgisi, stok adedi gibi bilgiler bilgisayara kayıt edilir. Herhangi bir değişiklik yapılmak istendiğinde bilgisayar üzerinden değişim işlemi yapılır. Ürün fiyatında olan değişimler, bilgisayar sistemi üzerinden değiştirilir. Böylece maliyet azaltılmış olur.

Barkod sisteminin avantajlı olmasının nedenlerinden biri de hızlı ve maliyet açısından uygun olmasıdır. Ürün fiyatları etiketler yerine ambalaj üzerine yazılıp üretilirse ürünün fiyatı değiştikçe sürekli olarak ambalajın değişim halinde olması gerekir. Barkod ise tamamen ürünün bilgisayara kayıt olunmasına ve yeni gelen bilgilerin eski bilgilere ek olarak işlenmesine yarar. Barkod üzerindeki rakamlar manuel giriş için insanların algılayabileceği şekilde üretilir, çizgili bölüm ise tarayıcının okuması için oluşturulmuş bir alandır.

Günümüzde birçok alanda kullanılan bu sistem, hayatın önemli bir parçası haline gelip genellikle her işletmede bulunur. Gazete, dergi, ilaç, sağlık, market gibi gündelik hayatın parçası olan bir uygulamadır. Gıda barkod okuyucuları genelde market, şarküteri, kasap ve manav gibi alışveriş yerleri için uygundur. Öte yandan çok daha farklı bir çalışma prensibine sahip olan kuruyemiş barkod sistemi ise kullanışlı özellikler barındırır. Bu ürünler, kitap mağazalarında da sıklıkla kullanılır. Ödeme işlemlerinin çok daha pratik bir hâle gelmesini sağlayan kitap barkod okuyucusu modelleri kişilerin beğenisini kazanır. Kunduracılar tarafından tercih edilebilecek olan ayakkabı barkod okutma cihazı ise fonksiyonel bir üründür. Filtreleme özelliği sayesinde aradığınız ürüne ait özellikleri seçerek ihtiyaçlarınıza uygun ürünü bulmanızı sağlar. Aradığınız her ürüne kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bi Sipariş’de çok uygun fiyatlara ihtiyacınız olan ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.

Her İhtiyaca Yönelik Barkod Okuyucu Çeşitleri

Her İhtiyaca Yönelik Barkod Okuyucu ÇeşitleriKolay kullanım açısından farklı boyutlarda ve şekillerde üretilen tarayıcı sistemleri, elin iyice kavrayabileceği şekillerde üretilir. Tarayıcıyı her zaman açık bırakmak gereksiz elektrik ve ışık kullanımı oluşturur. Bu nedenle özel tetik mekanizması kullanılır. Bu mekanizma sayesinde tetik, sadece ihtiyaç olunca etiketi okutulmak için kullanılır. Tetik çekildiğinde ışık kaynağından çıkan ışınlar bilgisayara ya da kasaya sinyaller gönderir. Bu sayede ürün bilgileri hatasız olarak okunur.

Okuyucunun kullanılmadığı zamanlarda takılması için çeşitli aparatlar mevcuttur. Yaygın kullanılan aparatlardan biri olan barkod okuyucu ayağı, masanızda ya da kasanın kenarında bulundurularak kullanılabilir. Ayaklı barkod okuyucu sayesinde cihazın tarama kısmı zarar görmez. Cihazın kullanılmadığı zamanlarda düşüp hasar görmesini engellemek için de güzel bir aparattır. Böylece ürün okutulmadığı zamanlar güvenli bir alanda cihazı bekletmek gereksiz masrafın önüne geçilmesini sağlar. Güvenli yöntemlerden biri de özel üretim tarayıcılar tercih etmek olabilir. Örneğin; masa ya da kasa için özel üretim bitişik sistemler kullanarak yerden tasarruf edebilirsiniz. Masa barkod okuyucular söz konusu mobilyanın üzerinde durabilir. Böylelikle cihazı konumlandırmak için ek bir ürün satın almanız gerekmez.

Kullanım kolaylığı sunan barkod okuyucu masa tipi seçenekleriyle oldukça dikkat çeker. Masalar için özel tasarlanan bu tarayıcı, özellikle küçük işletmeler tarafından tercih edilir. Alanı dar olan ya da pratik bir tarayıcı arayan her işletme, rahatlıkla bu cihazı kullanabilir. Bir masa ile birlikte rahatlıkla kullanılabilir. Kasanın çok geniş olmadığı dar alanlı üretim yerleri tarafından talep görür. Etiketlerin rahat bir şekilde okunmasının bir diğer etkeni de hasarsız bir koda sahip olmasıdır. Silinen, yırtılan etiketler nadiren de olsa cihazlar tarafından okunabilir ancak genellikle elle sisteme giriş yapılması gerekebilir. Elle yani manuel olarak giriş yapıldığında hata riski yüksek olduğundan oldukça dikkat edilmesi gerekir. Bi Sipariş’de aradığınız her cihaza kolayca ulaşabilir, güvenli ve seri şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.